EEG

 

 

EEG má  nezastupitelné místo v diagnostice širokého spektra neurologických onemocnění. Opakovanými EEG záznamy sledujeme aktivitu a vývoj onemocnění a tím i účinnost léčby. EEG indikujeme v neurologii především při diagnostice záchvatovitých onemocnění jako je epilepsie, při poškození mozku u cévních mozkových příhod, u mozkových nádorů a poúrazových stavů.

EEG je podobně jako EKG elektrofyziologická  vyšetřovací metoda, která pacienta vůbec nezatěžuje. Jedná se o neinvazivní a nebolestivé vyšetření, které trvá 20 – 30 minut a dá se tak dle potřeby často opakovat . Je nutné, abyste k vyšetření přišli s hlavou umytou běžným šampónem. Nepoužívejte žádné pěnové a tužící přípravky. Pro správný kontakt elektrod je totiž zapotřebí použít speciální gel. K vyšetření si s sebou doneste průkazku zdravotní pojišťovny, doporučení lékaře specialisty a také hřeben k úpravě vlasů po vyšetření. Před EEG vyšetřením můžete jíst i užívat léky bez omezení. Sdělte však lékaři před vyšetřením všechny léky, které užíváte, protože některé dokáží změnit charakter EEG záznamu.

Prosíme Vás, abyste se na vyšetření dostavili v určenou hodinu.  V případě, že vyšetření nemůžete absolvovat v objednaném termínu, prosíme Vás, abyste se přeobjednali na jiný termín.